Po raz dziewiętnasty od rozpoczęcia cyklu międzynarodowych konferencji naukowych pod wspólnym tytułem "Kulturotwórcza funkcja gier" (pierwsze takie wydarzenie odbyło się w 2005 r.) serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w przedsięwzięciu zorganizowanym przy współpracy Polskiego Towarzystwa Badania Gier i Zakłądu Komunikacji Interkulturowej i Badań Ludologicznych Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM w Poznaniu.
- Miejsce i znaczenie gier we współczesności
- Badania nad grami - teoria i praktyka
- Miejsce gier w kulturze popularnej i wysokiej
- Prawne aspekty gier
- Strategia ludyczna i techniki ludyczne w glottodydaktyce i szeroko pojętej edukacji
- Gry a językoznawstwo i komunikacja
- Tłumaczenie i lokalizacja gier
- Status i przyszłość e-sportów
- Społeczne i ekonomiczne aspekty gier
- Gamifikacja i serious games
- Społeczności graczy i badaczy gier
- Przemysł i branża gier
Poza tym zachęcamy do wystąpień dotyczących badań gier również w innych ujęciach - m.in. zastosowań w szeroko pojętej edukacji.
Różnorodność zaproponowanej tematyki odzwierciedla wieloaspektowość zjawisk związanych z grami, liczne możliwe do obrania perspektywy badawcze oraz ewoluowanie formy, treści i roli gier w życiu codziennym człowieka. Do udziału w konferencji i wyrażania opinii serdecznie zapraszamy medioznawców, glottodydaktyków, językoznawców, literaturoznawców, historyków, filozofów, antropologów, teoretyków i badaczy kultury, socjologów, psychologów i psychiatrów, pedagogów, informatyków, ekonomistów, prawników, oraz przedstawicieli nauk tu niewymienionych – w tym nauk ścisłych. Zapraszamy też twórców gier, dziennikarzy, e-sportowców i graczy. Do zobaczenia w Poznaniu!
Osoby, które w poprzednich latach uczestniczyły w konferencjach PTBG, uprzejmie prosimy o użycie przy rejestracji innych loginów i haseł.
Kontakt z organizatorami: gry@konferencja.org.
Na zakończenie pierwszego dnia konferencji (25.11.) odbędzie się również Walne Zebranie Członków PTBG.